DEŠTIVÝ A VĚTRNÝ VÍKEND 13. - 15. ZÁŘÍ 2024

Vydáno: 18.9.2024 (93 přečtení) | Téma: Informace

Od pátku 13.9. do neděle 15.9. 2024 zasáhla naši zemi obrovská porce dešťových srážek, které vyústily ve velké povodně a zkázu v mnoha obcích a městech. V naší obci je to naštěstí beze škod, ačkoliv v noci z pátka na sobotu hrozila i u nás Moravská sázava vylitím ze svých břehů. Situace byla společně s oběma jednotkami našich hasičů z Výprachtic i Koburku monitorována. V pátek bylo napytlováno cca 60 pytlů s pískem, byl prováděn monitoring toků, jak přes den, tak v nočních hodinách. V rámci výjezdů bylo odstraněno 5 spadlých stromů, 1 čerpání vody z kotelny a hasiči z Koburku pomohli v neděli s plněním pytlů pískem v Králíkách. Děkuji všem zapojeným členům za jejich aktivitu a odvedenou práci. Po víkendu proběhl úklid aut a vyčištění zásahových obleků a použitých prostředků. Poděkování patří také jejich rodinám.

Všem, které tento živel postihl přejeme plno sil k zvládnutí této katastrofy.

Obě jednotky, jak SDH a JSDHO Výprachtice tak Hasiči Koburk se připravují na případné nasazení na odstraňování povodňových škod. Vše se řeší v rámci IZS s HZS Pardubického kraje.

Je také vyhlášena sbírka ve spolupráci s Českým červeným křížem, ta proběhne ve čtvrtek 19. a v pátek 20. září, od 17 do 20 hodin v hasičárně v Koburku. Díky